Penzion Jelenka

Okolí

Pro milovníky zimních sportů je v těsném sousedství penzionu sjezdovka s umělým zasněžováním, která nabízí i večerní lyžování do 21h. Koupání relaxaci a zábavu nabízí celoročně bazén s výřivkami tobogánem a dalšími atrakcemi v Jablonci nad Nisou
Náročnější lyžaři si přijdou na své v lyžařském areálu Špičák, které je vzdálené 10min jízdy autem (nebo cca 15 min vlakem). V letním období nabízí příjemné koupání a místo pro relaxaci jablonecká přehrada Mšeno
Lyžařské středisko v Harrachově je vzdálené 20 min jízdy autem. V okolí Smržovky je několik rozhleden. Nejbližší je Černá Studnice s restaurací.
Hezkou procházku přírodou Jedlový důl (u obce Josefův Důl), kde je vyznačena naučná stezka podél bystřiny Jedlová s mnoha vodopády. Pro méně náročné turisty je ideální procházka k Mumlavskému vodopádu u Harrachova.
Zábavu pro malé i relaxaci pro velké nabízí celoročně Centrum Babylon v Liberci (autem 20min, dostupné také přímým vlakem) Adrenalin nabízí také bobová dráha v Janově nad Nisou (15min autem)
Nástupní místa na Jizerskou magistrálu jsou v Jablonci nad Nisou, Josefově dole, Desné Další dobrodružství pro děti nabízí lanový park König v sousední obci Nová ves nad Nisou.
Na rozdíl od ostatních lanových parků tvořených vysokými lanovými překážkami je lanový park König postaven převážně z lanovek, tedy přejezdů ze stromu na strom.
Výletní areál Pěnčín nabízí prohlídku výroby skleněných perlí a kozí farmy. (15min autem) Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou. (autem 30min)
Novogotický zámek Sychrov, je vzdálený 30min jízdy autem. Zámek sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Sklárna Novosad a syn v Harrachově nabízí prohlídku zde tradičního způsob výroby skla. Unikátní 100 let stará historická brusírna skla, která je poháněná transmisemi a vodní turbínou.
V roce 2002 byl přímo v areálu sklárny přistaven minipivovar s restaurací. (20min autem)

Další zajímavá místa v okolí


Kliknutím na místo získáte jeho textový a obrazový popis. V pravém sloupci je uvedena přibližná vzdálenost místa vzdušnou čarou v kilometrech.Místo Vzdálenost (km)
  Smržovka   
-
2
2
3
3
4
  Tanvald   
4
  Desná   
4
4
5
5
5
5
5
6
6
7
7
7
  Kořenov   
7
7
8
9
9
9
  Liberec   
9
  Bedřichov   
9
  Rychnov   
9
9
Místo Vzdálenost (km)
10
10
  Hora Jizera   
10
10
11
11
11
11
  Jizerka   
11
11
13
13
13
13
13
14
16
16
  Hora Smrk   
16
  Hejnice   
16
16
16
17
  Libverda   
17
17
18
18
  Mníšek   
18


Vila Jelenka v Smržovce hodnocení